Aktualności
- 03lip
INFORMACJE DLA RODZICÓW, KTÓRYCH DZIECI BĘDĄ UCZESTNICZYĆ W PÓŁKOLONIACH
- 03lip
Zdrowe Wakacje 2025
- 03lip
WÓJT GMINY JANOWO
- 28cze
WAKAAAACJE!!!!!!!
Drogie Dzieci!
Z okazji rozpoczęcia wakacji życzymy Wam mnóstwa słońca,
radości i niezapomnianych przygód!
Niech te letnie dni będą pełne śmiechu,
zabawy i odpoczynku po całym roku nauki.
Odkrywajcie świat z ciekawością,
spędzajcie czas z przyjaciółmi i rodziną,
a przede wszystkim – bawcie się bezpiecznie i radośnie!
Do zobaczenia po wakacjach – wypoczęci, uśmiechnięci i pełni energii!
- 28cze
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
27 czerwca 2025 roku, w naszej szkole odbyła się uroczystość zakończenia roku szkolnego, która zgromadziła uczniów, nauczycieli, rodziców oraz zaproszonych gości. Hasło przewodnie tegorocznego wydarzenia brzmiało: "Przyszłość należy do tych, którzy wierzą w piękno swoich marzeń". Ceremonia rozpoczęła się od powitania wszystkich zebranych przez Panią Dyrektor, która podkreśliła znaczenie edukacji w kształtowaniu przyszłości młodych ludzi. Następnie przystąpiono do wręczenia świadectw z wyróżnieniem, które otrzymali uczniowie osiągający najwyższe wyniki w nauce. Wśród wyróżnionych znalazła się również Nadia Adamska, która zdobyła nagrodę Wójta Gminy Janowo dla najlepszego ucznia. Wójt Gminy, pan Mateusz Jaroszewski, w swoim wystąpieniu złożył serdeczne życzenia wszystkim uczniom i nauczycielom, a także wyraził wdzięczność rodzicom za ich wsparcie w edukacji dzieci. W ramach uroczystości wręczono także statuetki dla najlepszych sportowców naszej szkoły, którzy w mijającym roku szkolnym osiągnęli znaczące sukcesy w zawodach sportowych. Każdy z nagrodzonych sportowców otrzymał gratulacje oraz życzenia dalszych osiągnięć. Ważnym punktem programu było wręczenie listów gratulacyjnych dla rodziców, którzy aktywnie wspierali swoje dzieci i szkołę w trakcie całego roku. Ich zaangażowanie zostało docenione przez grono pedagogiczne. Po części oficjalnej nadeszła chwila pożegnania uczniów klasy ósmej, którzy w emocjonalny sposób pożegnali swoich rówieśników z klasy siódmej. Wspólnie wygłosili laudacje dla poszczególnych pracowników szkoły, dziękując im za trud i poświęcenie, jakie wkładali w rozwój ich umiejętności i wiedzy. Klasa ósma wręczyła nauczycielom kwiaty jako symbol wdzięczności i pamięci. Uroczystość zakończyła się wspólnym zdjęciem, które uwieczniło ten wyjątkowy dzień oraz radość z zakończenia kolejnego etapu w edukacji uczniów.
Był to niezapomniany dzień, pełen wzruszeń oraz radości, który z pewnością na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.
Serdecznie dziękujemy pani Aldonie Auguścik, pani Marcie Bonisławskiej oraz panu Krzysztofowi Pisarskiemu za zaangażowanie i przygotowanie tej pięknej uroczystości. Wyrazy wdzięczności kierujemy również do wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji dzisiejszego wydarzenia.
Życzymy wszystkim udanych, bezpiecznych wakacji!
11
- 24cze
WYCIECZKA DO OLSZTYNA - 23.06.2025
- 03lip
,,Świętojańskie bajanie" 2025
24 czerwca dzięki uprzejmości Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie dzieci z klas I-III miały okazję obchodzić ,,Świętojańskie bajanie". Wydarzenie te przybliżyło wiele ciekawych ludowych opowieści i pozwoliło uczestnikom zapoznać się z bogactwem dziedzictwa kulturowego. Dzieci uczestniczyły w wspólnym muzykowaniu i warsztatach twórczych, nawiązujących do słowiańskich tradycji i legend związanych z tym świętem.
Na zakończenie odbyło się ognisko. Dziękujemy organizatorom Gminnego Ośrodka Kultury w Janowie za ciekawe warsztaty i gościnność.
12
- 23cze
INFORMACJA DLA RODZICÓW
Zapraszamy do zapisów!
Więcej informacji w sekretariacie szkoły.
DYREKTOR SZKOŁY
- 23cze
ZAPROSZENIE NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2024/2025
Praca rozumna i wytrwała, która nie myśli
o zbieraniu owoców w tydzień po posiewie,
przebija góry, nad przepaściami przerzuca mosty
- Bolesław Prus.
SERDECZNIE ZAPRASZMY RODZICÓW
NA UROCZYSTOŚĆ ZAKOŃCZENIA
ROKU SZKOLNEGO, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ
27 CZERWCA 2025 ROKU O GODZINIE 8.00
W SALI GIMNASTYCZNEJ
SZKOŁY PODSTAWOWEJ W JANOWIE.
DYREKTOR,
GRONO
PEDAGOGICZNE
- 23cze
SZKOŁA PODSTAWOWA W JANOWIE OTRZYMAŁA CERTYFIKAT ZA UDZIAŁ W XVIII EDYCJI PROGRAMU EDUKACYJNEGO "TRZYMAJ FORMĘ"
- 23cze
Z WIZYTĄ W GABINECIE WETERYNARZA
Serdecznie dziękujemy Pani dr Kasi oraz Panu dr Szymonowi za serdeczne przyjęcie dzieci
z naszego oddziału przedszkolnego w Państwa gabinecie weterynaryjnym.
Dzięki tej wizycie dzieci miały okazję poznać fascynujący świat pracy weterynarza,
z bliska zobaczyć sprzęt medyczny oraz dowiedzieć się, jak dbać o zdrowie zwierząt.
Było to niezwykle ciekawe i inspirujące spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci
naszych małych odkrywców.
Dziękujemy za poświęcony czas, cierpliwość, ciepłe przyjęcie i pasję, którą zarażacie innych!
- 23cze
Zdobyliśmy grant w wysokości 10 000 zł na organizację półkolonii!!!!!!!
Z radością informujemy, że nasza szkoła znalazła się w gronie zaledwie 20 placówek w całym województwie, które otrzymały dofinansowanie w ramach programu „Wakacje Inspiracje”. To wyjątkowe wyróżnienie i ogromna szansa na zapewnienie dzieciom niezapomnianych wakacyjnych przeżyć.
- 18cze
Informacja dla Rodziców
Uprzejmie informujemy, że w dniach 19 czerwca (czwartek) oraz 20 czerwca (piątek)
nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze.Dni te są wolne od zajęć edukacyjnych zgodnie z kalendarzem roku szkolnego.
- 25maj
DZIEŃ RODZINY - 14.06.2025
,,Rodzina, to kolebka, to początek wszystkich cnót.
W niej wyrasta człowiek”
1214 czerwca 2025 roku w naszej szkole odbyły się wyjątkowe obchody Dnia Rodziny. Świętowanie rozpoczęły dzieci z przedszkola oraz zerówki, które z ogromnym zaangażowaniem przygotowały piękny występ dla swoich rodziców. Dziękujemy nauczycielom za ich pracę i serce włożone w przygotowanie tej części artystycznej – było wzruszająco, radośnie i bardzo kolorowo!
Podczas uroczystości mogliśmy również podziwiać występ muzyczny dziewcząt z klasy IV i V, które zaprezentowały się wspaniale – ich piękny śpiew wzbudził zachwyt wszystkich zgromadzonych.
Po części artystycznej na dzieci i rodziny czekało mnóstwo atrakcji – dmuchańce, zabawy i animacje zorganizowane dzięki współpracy z firmą HULA LULA - Animacje dla dzieci.
Serdeczne podziękowania kierujemy do strażaków z OSP Janowo za obecność oraz wspaniałe zabawy przygotowane dla najmłodszych.
Dziękujemy również rodzicom oraz Radzie Rodziców, którzy z ogromnym zaangażowaniem wsparli organizację tego dnia. Dzięki Wam wszystkim mogliśmy wspólnie przeżyć ten wyjątkowy czas w atmosferze radości i rodzinnego świętowania!
ORGANIZATORZY:
RADA RODZICÓW
- 06cze
DZIAŁAMY RAZEM DLA DZIECI Z MAŁYCH MIEJSCOWOŚCI !
„Projektor – Wolontariat Studencki” jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości.
Łączymy aktywnych studentów, otwartych i zaangażowanych nauczycieli, ekspertów w dziedzinie innowacyjnej edukacji, aby docierać do najmniejszych zakątków Polski z autorskimi zajęciami rozwojowymi dla dzieci.
26 maja 2025 roku uczniowie klas IV–VIII naszej szkoły wzięli udział w inspirujących warsztatach zorganizowanych przez studentów-wolontariuszy w ramach ogólnopolskiego programu "PROJEKTOR". Zajęcia miały na celu rozwijanie kreatywności, pracy zespołowej oraz poszerzanie wiedzy w ciekawy, angażujący sposób.
Uczniowie mieli okazję uczyć się poprzez zabawę, eksperymenty i wspólne projekty. Dzięki warsztatom zyskali nie tylko nowe umiejętności i wiedzę, ale także motywację do działania oraz poczucie, że nauka może być przyjemnością. Była to również doskonała okazja do integracji i wymiany doświadczeń z młodymi, pełnymi pasji studentami.
33
- 07cze
Konkurs „Wytwórnia pamięci” 2025
Szanowni Państwo,
Muzeum Powstania Warszawskiego serdecznie zaprasza Państwa szkołę do udziału w wyjątkowym projekcie edukacyjnym i konkursie „Wytwórnia pamięci”, który został objęty honorowym patronatem Ministra Edukacji.
W tym roku obchodzimy 80. rocznicę zakończenia II wojny światowej. To szczególny moment, ponieważ pokolenie pamiętające tamte wydarzenia jest ostatnim, od którego możemy usłyszeć wspomnienia z pierwszej ręki. Pragniemy zachęcić młodzież do rozmów z seniorami – pradziadkami, prababciami, członkami rodziny, sąsiadami czy znajomymi – aby wspólnie ocalić ich historie i doświadczenia.
„Wytwórnia pamięci” to cyfrowa biblioteka – archiwum wspomnień z okresu II wojny światowej. Każdy z nas zna kogoś, kto może podzielić się poruszającą opowieścią z tamtych lat. Chcemy te historie zebrać, nagrać i zachować dla przyszłych pokoleń. Szczególnie zależy nam na codziennych wspomnieniach i emocjach towarzyszących tamtym wydarzeniom.
Nagranie filmu jest bardzo proste dzięki specjalnej aplikacji „Wytwórnia pamięci”, która krok po kroku przeprowadza przez cały proces. Uczniowie w wieku 12–20 lat mogą wziąć udział w konkursie z atrakcyjnymi nagrodami – zarówno indywidualnymi, jak i dla szkół, które prześlą najwięcej zgłoszeń. Szczegółowe informacje znajdą Państwo w załączniku.
W załączeniu przesyłamy:
plakat wydarzenia do powieszenia w szkole,
szczegółowe informacje dla nauczycieli dotyczące udziału w projekcie i konkursie.
Gorąco zachęcamy do włączenia się w projekt i wspólnego ocalania wspomnień!
Zespół
Departamentu Komunikacji
Ministerstwo Edukacji Narodowej
Załączniki:
- 07cze
IV Przełajowy Bieg im. prof. Ryszarda Juszkiewicza 2025
6 czerwca 2025 roku odbył się IV Przełajowy Bieg im. prof. Ryszarda Juszkiewicza w miejscowości Szczepkowo - Skrody, w których uczestniczyło pięć szkół. Zawody zgromadziły wielu młodych biegaczy, którzy z zapałem rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych. Uczniowie z naszej szkoły wykazali się doskonałą formą, zajmując czołowe miejsca w swoich kategoriach. Ich zaangażowanie oraz determinacja przyczyniły się do sukcesów indywidualnych, co jest powodem do dumy zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. Drużynowo nasza szkoła zajęła drugie miejsce, co potwierdza wysoką jakość przygotowania naszych zawodników. Na szczególne wyróżnienie zasługują w kategorii klas IV -VI Marcin Kobyliński - I miejsce, zaś Dorian Dzięgielewski - II miejsce; w kategorii klas VII-VIII Kinga Jońska - I miejsce, a Ala Kobylińska - III miejsce. Gratulacje dla wszystkich startujących, którzy pokazali swoje umiejętności i zapał. Organizacja biegu była na wysokim poziomie, a atmosfera zawodów sprzyjała zdrowej rywalizacji oraz integracji między szkołami. Mamy nadzieję, że w przyszłych edycjach uda nam się osiągnąć jeszcze lepsze wyniki i zdobyć więcej medali.
Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy za wsparcie!
Opiekunami byli nauczyciele: Marta Bonisławska, Grażyna Napiwodzka, Małgorzata Zembrzuska i Waldemar Westerlich.
22
- 06cze
WIĘCEJ SZACUNKU DLA MŁODEGO WIZERUNKU
ZESPÓŁ PROMOCJI ZDROWIA
- 04cze
OGŁOSZENIE
- 04cze
Edukacja z wojskiem - 04.06.2025
Dziś w naszej szkole odbyły się zajęcia w ramach ogólnopolskiej akcji "Edukacja z wojskiem". W spotkaniu brali udział uczniowie klas I – III. Zajęcia miały na celu przybliżenie uczniom roli wojska, kształtowanie postaw obywatelskich oraz budowanie świadomości na temat bezpieczeństwa. Dzieci z dużym zainteresowaniem uczestniczyły w spotkaniu, aktywnie słuchały i zadawały pytania.
Dziękujemy przedstawicielom wojska za wizytę i ciekawe zajęcia! To była wartościowa lekcja, która na długo pozostanie w pamięci naszych uczniów.
Nagłówek
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit. Sint, adipisci, quibusdam, ad ab quisquam esse aspernatur exercitationem aliquam at fugit omnis vitae recusandae eveniet.
Inventore, aliquam sequi nisi velit magnam accusamus reprehenderit nemo necessitatibus doloribus molestiae fugit repellat repudiandae dolor. Incidunt, nulla quidem illo suscipit nihil!Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit.
Dzień Języka Ojczystego 2024
23.02.2024Dzień Języka Ojczystego został ustanowiony przez UNESCO w 1999 r., a obchodzimy go od 2000 r. Jego celem jest ochrona języków ojczystych oraz dbanie o języki zagrożone i ginące. Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego przypomina o różnorodności językowej na świecie, a jednocześnie podkreśla wartość języka w rozwoju dziedzictwa kulturowego. Dbając o język ojczysty i chroniąc go, dbamy o własną tożsamość narodową.
WIZYTA U WETERYNARZA
23.02.2024OSTRY DYŻUR U WETERYNARZA
Na dyżurze swym w niedzielę
weterynarz zrobił wiele:zbadał kulawego strusia,
potem żółwia przyjąć musiał,
który spadł na gruzu kupę i uszkodził swą skorupę,
później trzy opatrzył szczury,
poprzycinał psu pazury,
dwóm papużkom w dobrej wierzeznów przepisał maść na pierze,
żeby rwały się do lotu,
później podał zastrzyk kotu,co go mocno w krzyżu strzyka,
a na koniec miał królika,
co marchewkę zżarł z trzech grządeki narzeka na żołądek.
Cóż, tak ciężki dzień się zdarza...
Trudny los weterynarza.
Wszystkie dzieci kochają zwierzęta, lecz nie zawsze wiedzą jak się nimi opiekować. Wycieczka do gabinetu pani weterynarz Katarzyny Napiwodzkiej, pozwoliła dzieciom pogłębić wiedzę na ten temat. W ramach poznawania różnych zawodów przedszkolaki udały się na spotkanie z lekarzem weterynarii.
Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści, poznały sprzęt weterynaryjny . Miały okazję spojrzeć w mikroskop
na prawdziwą psią krew
. Dowiedzieliśmy się również, że autoklaw to tak naprawdę normalna pralka - jak wiele się można od dzieci nauczyć
.
Gościliśmy królika
Pusię oraz dzielnego psa
Reksia .
Atrakcją jednak była operacja na
słoniu. Słonica potrzebowała naszej pomocy przy cesarskim cięciu. Był chirurg, anestezjolog, instrumentariusz - jak na prawdziwej sali operacyjnej
. Pacjentka urodziła aż 5 młodych słoniątek - takie rzeczy tylko w naszym gabinecie
.
Na koniec, dzieci dostały małe niespodzianki.
Wyruszyliśmy również w odwiedziny do Stajnia Janowo Janowo, zobaczyć piękne konie ;)
Widząc szczęśliwe i uśmiechnięte dzieci nawet ponury dzień jak dzisiaj staje się piękniejszy
DZIĘKUJEMY ZA WSPANIAŁE SPOTKANIE!!!!!!
1OPIEKUN: ANNA KACPROWICZ
14
Konkurs Plastyczny "Korzystam z OZE każdego dnia"
20.02.20242Dziś otrzymaliśmy dyplomy za udział i promowanie działań na rzecz przyszłości naszej planety
Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, zaś rodzice voucher na zniżkę przy zakładaniu fotowoltaiki.
Opiekunowie: p. G. Napiwodzka, p. M. Bonisławska
ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W KONKURSIE PLASTYCZNYM "MOJA RODZINA ŻYJE ZDROWO"
19.02.2024Konkurs plastyczny
„Moja rodzina żyje zdrowo”
Zdrowy tryb życia jest bardzo ważny dla naszego organizmu. Daje nam zdrowie i lepsze samopoczucie. Zdrowy tryb życia to ćwiczenia, ruch, dbanie o ładną sylwetkę oraz - co najważniejsze - odpowiednie żywienie.
Serdecznie zapraszamy dzieci oraz rodziców do udziału w I edycji konkursu plastycznego pod hasłem „Moja rodzina żyje zdrowo” zorganizowanym przez Zespół do spraw Bezpieczeństwa i Promocji Zdrowia Szkoły Podstawowej w Janowie.
Regulamin konkursu:
-
do udziału w konkursie zapraszamy uczniów klas I - VI naszej szkoły,
-
technika wykonania i format prac dowolny,
-
każda praca powinna zawierać dane autora (imię i nazwisko dziecka, klasa) oraz imię i nazwisko opiekuna,
-
prace przechodzą na własność organizatorów,
-
prace należy dostarczyć organizatorom (p. W. Westerlich, p. D.Kamińska, p. M. Bonisławska) do 20 KWIETNIA 2024 roku
-
powołana przez organizatorów komisja przyzna nagrody i wyróżnienia. Oceniana będzie pomysłowość, samodzielność i estetyka wykonania prac
-
Informacja o osobach nagrodzonych i wyróżnionych zostanie wywieszona na tablicy przy świetlicy oraz na stronie internetowej szkoły.
Organizatorzy:
P. W. Westerlich,
P. D. Kamińska,
p. M. Bonisławska
-
ZAPRASZAMY UCZNIÓW NA DODATKOWE ZAJĘCIA SPORTOWE SKS
16.02.2024
SPOTKANIE Z PRACOWNIKAMI NADLEŚNICTWA NIDZICA
19.02.2024Autor: JULIAN TUWIM
W LESIE
"Na twardych korzeniach ślisko,
Na mchu głęboko i miękko,
Mrowi się wściekłe mrowisko:
Kopiec drgający męką.Przez drzewa miga drzewami,
Mokro i ciepło po deszczu,
Pachnie miękkimi grzybami,
Gałązki skrzypią-trzeszczą.I wtem - jak z cebra - na świerki
Słońce chlusnęło, wylało,
I poszły ćwierki-przećwierki,
Zaświegotało, załkało..."
16. lutego 2024 r. w naszym przedszkolu odwiedzili nas niezwykli goście z Nadleśnictwa Nidzica: leśniczy pan Kazimierz Piasecki i p. Ania. Dzieci z zaciekawieniem słuchały opowiadania pana leśniczego na temat pracy leśnika. Pan leśniczy zachęcał dzieci do opiekowania się i dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków w okresie zimy, pogłębiał wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym, uświadamiał dzieciom niebezpieczeństwa, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka i co może grozić dzieciom ze strony dzikich zwierząt. Dzieci dowiedziały się od p. Ani, że człowiek jest gościem w lesie i musi szanować zwyczaje zwierząt i ptaków. Przedszkolaki nauczyły się jak prawidłowo zachować się w lesie. Pan leśniczy zainteresował dzieci swoimi opowieściami wykorzystując różne ilustracje, obrazki. Na koniec miłego spotkania przedszkolacy otrzymali długopisy i plany lekcji z ilustracjami zwiewrząt oraz roślin. Zerówkowicze poczęstowały gości słodyczmi.
Bardzo dziękujemy za wizytę.
Organizator: p. Anna Kacprowicz
6
Droga Uczennico! Drogi Uczniu!
15.02.2024Jeśli jesteś ofiarą przemocy fizycznej, psychicznej lub podejrzewasz, że ktoś inny jest nią dotknięty, ważne jest, aby szukać pomocy. Poniżej przedstawiamy kilka sposobów, jak możesz to zrobić:
1.Skontaktuj się z organizacjami zajmującymi się przeciwdziałaniem przemocy wobec małoletnich - w Polsce takie organizacje to m.in. Fundacja Feminoteka, Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Fundacja La Strada, czy Fundacja Pro Femina.
2.Skontaktuj się z ośrodkiem pomocy społecznej, który oferuje wsparcie dla ofiar przemocy.
3. Zgłoś przemoc na policję - możesz zadzwonić na numer alarmowy 112 lub udać się do najbliższej jednostki policji.
4.Skontaktuj się z infolinią dla ofiar przemocy - w Polsce działa m.in. infolinia "Niebieska Linia" pod numerem 800 120 002, na którą można dzwonić 24h/dobę, przez wszystkie dni w tygodniu.
5.Szukaj pomocy u specjalisty - możesz skonsultować swoją sytuację z psychologiem, terapeutą, seksuologiem lub lekarzem.
6.Skorzystaj z pomocy szkolnej - nauczyciela, psychologa, pedagoga lub dyrektora szkoły; mogą pomóc w znalezieniu wsparcia.
Ważne jest, aby pamiętać, że przemoc zarówno fizyczna jak i
psychiczna jest poważnym przestępstwem i nie jest Twoją winą.
Warto szukać pomocy i wsparcia, aby poradzić sobie z trudną sytuacją.
ZESPÓŁ DS. BEZPIECZEŃSTWA I PROMOCJI ZDROWIA
ŻYCZENIA WALENTYNKOWE
09.02.2024W imieniu całego Samorządu Uczniowskiego pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Pani Dyrektor, wszystkim Nauczycielom, Pracownikom naszej szkoły, Uczniom i Rodzicom - jednocześnie życzymy samych życzliwych ludzi wokół, dużo sympatii, radości, uśmiechu na twarzy i przede wszystkim…MIŁOŚCI, która dodaje skrzydeł i czyni nas szczęśliwszymi każdego dnia.
Samorząd Uczniowski
Lecz skąd wywodzą się Walentynki?
Według tradycji chrześcijańskiej św. Walenty był biskupem, który organizował tajne ceremonie zaślubin dla żołnierzy wbrew decyzji Klaudiusza II o zakazie zawierania małżeństw młodym mężczyznom, aby ci mogli skupić się wyłącznie na walce. Zakaz zawierania małżeństw był wielkim szokiem dla Rzymian, jednak żaden nie odważył się sprzeciwić potężnemu cesarzowi. Biskup Walenty widział rozpacz zakochanych, dlatego postanowił w tajemnicy udzielać im ślubów. Niestety nie mogło to pozostać w ukryciu zbyt długo. Odkrył to cesarz Klaudiusz i 14 lutego 270 roku nakazał egzekucję Walentego. Tak więc 14 luty stał się Dniem Zakochanych, a Święty Walenty został jego patronem.
WALENTYNKI 2024
16.02.2024W ramach "Walentynek 2024" odbyły się:
- Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Walentynkową
- Sesja fotograficzna klasy 8
- Poczta walentynkowa zorganizowana przez
- Bal karnawałowy w przedszkolu
6
BAL KARNAWAŁOWY W PRZEDSZKOLU 2024
19.02.202413. lutego 2024 w naszym przedszkolu odbył się bal karnawałowy. Od rana pojawiły się barwne postacie z bajek. Można było spotkać wróżki, królewny, myszki Miki, policjantów, Spider-Mana, różne zwierzęta ... Impreza rozpoczęła się pokazem mody, gdzie każde dziecko zaprezentowało swój strój . wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał do zabawy. Kiedy dzieci usłyszały pierwsze takty muzyki, to wszystkie przedszkolaki ochoczo rozpoczęły pląsy i tańce.Jednym słowem zabawa na 102!!!!!!!
Organizator: p. Anna Kacprowicz
7
Rozstrzygnięto Konkurs na Najpiękniejszą Kartkę Walentynkową 2024
16.02.202414 lutego 2024 r. w Szkole Podstawowej w Janowie rozstrzygnięto konkurs na najpiękniejszą kartkę walentynkową. Wzięło w nim udział 24 uczniów. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności plastycznych uczniów, rozwijanie zasobu słownictwa, wykorzystanie poznanej wiedzy w działaniu praktycznym. Organizatorem konkursu była Pani Marta Bonisławska.
Uczniowie zaprezentowali oryginalne kartki walentynkowe z życzeniami. Wszystkie prace uczniów zasługują na uznanie, dlatego niezwykle trudnym zadaniem było wyłonienie zwycięzców konkursu.
Oto oni:
I miejsce – Kinga Jońska
II miejsce – Alicja Kobylińska
III miejsce – Ewa Szczepkowska
Serdecznie gratulujemy!
Nowy plan lekcji obowiązujący od 12.02.2024r. ☺️
09.02.2024
Dbamy o bezpieczeństwo rodziców i dziadków w Internecie
12.02.2024ZESPÓL DS. BEZPIECZEŃSTWA I PROMOCJI ZDROWIA
REKRUTACJA NA ROK SZKOLNY 2024/2025
09.02.2024Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Janowie ogłasza, iż od 12.02.2024 r. rozpoczyna się nabór wniosków o przyjęcie dzieci do oddziałów przedszkolnych i klas pierwszych.
Wszystkie informacje dotyczące rekrutacji znajdują się na stronie internetowej naszej szkoły.
Wnioski dostępne są również w sekretariacie szkoły.
ZAPRASZAMY!
TŁUSTY CZWARTEK 2024
08.02.2024Tłusty czwartek – staropolska tradycja pączki, pączki, pączki…
było ich tak dużo, zjedliśmy je radośnie nie ważne, że brzuch rośnie.
Bo pączki nie jemy, żeby się tyło tylko, żeby nam szczęśliwie było.Dzieci degustowały pyszne pączki, które z pewnością przyniosą dużo szczęścia! Czego bardzo życzymy!
SAMORZĄD UCZNIOWSKI
ZESPÓŁ DS. BEZPIECZEŃSTWA I PROMOCJI ZDROWIA
7-8.02.2024 - Dni Zimowej Herbatki i Ciepłego Kocyka
22.01.2024ZESPÓŁ ds. BEZPIECZEŃSTWA I PROMOCJI ZDROWIA ogłasza 7 i 8 lutego 2024 roku Dniami Zimowej Herbatki i Ciepłego Kocyka. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swój ulubiony kocyk, poduszkę i spędzić te szkolne dni otuleni milutkim ciepełkiem.
Dodatkowo, na długich przerwach delektowali się kubkiem ciepłej herbatki z dodatkiem cytryny lub pomarańczy.
ZESPÓŁ ds. BEZPIECZEŃSTWA
I PROMOCJI ZDROWIA
5Najbardziej popularna historia herbaty opowiada o tym, jak odkrył ją mityczny Cesarz Shennong już w 2737 roku przed naszą erą. Legenda głosi, że Cesarz ze względów zdrowotnych pił wyłącznie gorącą wodę. Pewnego razu, gdy odpoczywał w ogrodzie, do jego garnuszka z wodą wpadło kilka liści nieznanego dotąd krzewu. Woda z dodatkiem nieznanych liści miała bardzo przyjemny aromat i smak. Początek herbaty w zachodniej Europie kojarzony jest z Holendrami, którzy jako pierwsi przywieźli ją do swojego kraju w połowie XVII wieku i przez blisko 50 lat byli jedynymi jej importerami w Europie. Około roku 1660 herbata trafiła do Anglii i zyskiwała tam coraz większą popularność. Na początku głównie wśród elit, a później stawała się coraz bardziej powszechna- stąd słynna angielska „popołudniowa herbatka - five o’clock- tea time”.
W tej chwili herbata to drugi po czystej wodzie najczęściej spożywany napój na całym świecie. Jest wiele odmian, gatunków i rodzajów herbaty.
INFORMACJE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW ÓSMOKLASISTÓW
22.01.2024Szanowni Państwo!
Zapraszamy ósmoklasistów z Państwa szkoły na bezpłatny kurs powtórkowy przed egzaminem z matematyki!
6 listopada rozpoczęliśmy wirtualną naukę do egzaminu z ponad 2,5 tys. uczniów! Druga tura powtórek startuje już we wtorek, 30 stycznia - ✉︎ZAPISY SĄ OTWARTE! Kursanci będę otrzymywać dwa newslettery w każdym tygodniu aż do połowy kwietnia!
Wszystkie informacje dostępne są na naszej stronie internetowej, www.pistacja.tv/kurs-osmoklasisty
Jak powtarzamy z ósmoklasistami? Zapis na kurs jest prosty - wystarczy podać adres e-mail w formularzu na stronie Pi-stacji. ✉︎ Każda chętna osoba otrzyma na swoją skrzynkę mailową automatyczne potwierdzenie zapisu.
W każdym mailu od Pi-stacji uczeń znajdzie: Listę najważniejszych zagadnień z każdego tematu. Mini-test, który pozwoli sprawdzić poziom wiedzy! Linki do filmów Pi-stacji omawiających dany temat. Ćwiczenia pozwalające utrwalić materiał.
Naukę do egzaminów podsumujemy w kwietniu próbnymi arkuszami Pi-stacji 2024! W naszych autorskich testach umieszczamy co roku nowe zadania, które nie pochodzą ani z poprzednich egzaminów, ani z publikacji innych wydawnictw. Dodatkowo organizujemy premierę arkuszy tak, żeby nauczyciele mogli przeprowadzić egzamin w szkole ✏ na warunkach najbardziej zbliżonych do tych w oficjalnym terminie!
Premiera naszego arkusza egzaminu ósmoklasisty z matematyki: 22 kwietnia!
Serdecznie, Zespół Pi-stacja ♡
161. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO
21.01.2024161 lat temu, 22 stycznia 1863 r., Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego rozpoczął się największy w XIX w. polski zryw narodowy – Powstanie Styczniowe. Walka z rosyjskim zaborcą zjednoczyła Polaków, Litwinów, Białorusinów i Ukraińców, odciskając piętno we wspólnej pamięci i stając się inspiracją dla kolejnych pokoleń bohaterów walk o wolność. „Musimy złożyć hołd tym, którzy wtedy podjęli tę decyzję – szli do nierównego boju i ginęli, pozostawiając swoje rodziny i dzieci, osierocając ich na lata. To był obowiązek, który spełniali wobec narodu. Ich ofiara nie poszła na marne. Kolejne pokolenia spełniły swój obowiązek, pamiętając o nich. My także musimy nieść tę pamięć dalej i mówić, skąd jesteśmy”
BEZPIECZNE FERIE ZIMOWE 2024
11.01.2024
„ŚWIĄTECZNY CZAS, WSPANIAŁY CZAS – CZAS SZALEŃSTWA”- CHOINKA NOWOROCZNA -2024
29.12.2023Tradycyjnie pod koniec pierwszego semestru, kiedy uczniowie mają już wystawione oceny z poszczególnych przedmiotów, w naszej szkole odbywa się jedna z najbardziej oczekiwanych imprez – CHOINKA NOWOROCZNA.
20 stycznia 2024 roku był dniem pełnym atrakcji. W godzinach popołudniowych rozpoczęła się „Choinka Noworoczna”, która na dobre zagościła w tradycji naszej szkoły. Jest to wydarzenie, na które czekają nie tylko dzieci, ale i dorośli. W tym roku podobnie jak w latach ubiegłych spotkanie rozpoczęło się od zaprezentowania umiejętności wokalno-tanecznych przedszkolaków i "zerówkowiczów". Uczniowie klas I-III zaprezentowali pastorałki oraż taniec śnieżynek i bałwanków, zaś klasa IV-V jasełka. Z ogromnym zaciekawieniem, w dużym skupieniu wszyscy oglądali spektakl, by później móc wyrazić swoje odczucia i wrażenia. Po pierwszej części nadszedł czas na przybycie długo wyczekiwanego gościa, na którego czekały przede wszystkim dzieci. Wizyta św. Mikołaja zawsze budziła wiele pozytywnych emocji. Św. Mikołaj nie zapomniał o naszych grzecznych uczniach. Kolejnym punktem spotkania była zabawa z animatorami. Pomimo, że wieczór ten należał do zimowych, to w naszej szkole towarzyszyła wszystkim niezwykle ciepła i serdeczna atmosfera. Cieszymy się, że mogliśmy gościć w naszych murach tak licznie przybyłych gości i przyjaciół szkoły. Dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą przyczynili się do organizacji spotkania.
Dyrektor szkoły,
Grono Pedagogiczne,
Pracownicy szkoły,
Rada Rodziców,
Samorząd Uczniowski
23DOROTA KAMIŃSKA,
MAGDALENA WAWROWSKA