Pod takim hasłem odbywa się w tym roku cykl imprez w ramach obchodów Dni Rodziny. Na terenie całego województwa warmińsko-mazurskiego odbywają się różne festyny i uroczyste akademie. Również i w naszej szkole uczniowie pod czujnym okiem swoich wychowawców przygotowali montaż słowno – muzyczny, aby podziękować swoim rodzicom za trud wychowania oraz troskę i miłość, którą okazują swoim dzieciom każdego dnia. Rodzice mogli tego dnia zobaczyć przygotowane specjalnie dla nich tańce, wiersze oraz piosenki. Każda klasa włożyła w te przygotowania wiele wysiłku, ale też i miłości. Po występach rodzice zostali zaproszeni na słodki poczęstunek, który przygotowali uczniowie wraz z wychowawcami i przy wsparciu części rodziców.
W dniu 26 maja 2017 roku uczniowie Zespołu Szkół w Janowie wzięli udział w Diecezjalnej Parafiadzie Dzieci i Młodzieży. Były to zawody sportowe, które odbyły się na stadionie wPłońsku. Uczniowie nasi reprezentowali Parafię p.w. św. Rocha w Janowie ponieważsą to zawody sportowe organizowane przez Kościół – Diecezję Płocką. Był to już nasz czwarty udział w tych zawodach, na które wyjazd zorganizował ksiądz proboszcz Tomasz Opaliński. Pierwszy raz wzięliśmy udział w konkursie piosenki religijnej, który również odbywał się w ramach wspomnianej Parafiady. Oprócz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum udział wzięli również uczniowie szkół średnich, którzy mieszkają na terenie naszej parafii. Ogólnie w całych zawodach udział wzięło ponad 800 młodych sportowców a wśród nich 50 reprezentujących naszą parafię. Podobnie jak w roku ubiegłym sportowcy rywalizowali między sobą w konkurencjachbiegowych i piłce nożnej. Nasi uczniowie, obecni i ci, którzy są już uczniami szkół średnich, należeli do czołówki i wywalczyli medale:
III miejsce na 100 m Kamil Kuzkowski w grupie ponadgimnazjalnej;
I miejsce na 1000 m Patryk Smoliński w grupie gimnazjalnej;
IV miejsce na 1000 m Mateusz Leśnikowski w grupie gimnazjalnej;
IV miejsce na 60 m Wiktor Napiwodzki w grupie szkół podstawowych;
V miejsce na 100 m Konrad Napiwodzki w grupie gimnazjalnej;
III miejsce w konkursie Piosenki Religijnej - Izabela Mojsiewicz w kategorii kl. IV-VI szkół podstawowych.
Najlepsi otrzymali medal.
Duży sukces odnieśli chłopcy z gimnazjum w rozgrywkach piłki nożnej. Chłopcy po wyjściu z grupy grali w półfinale remisując 1:1, w rzutach karnych wygrywają jedną bramką i dostają się do finału. Tutaj historia się powtarza, jednak w rzutach karnych w drugiej serii przegrywamy jedną bramką i zajmujemy II miejsce w turnieju. Chłopcy wystąpili w następującym składzie: Patryk Mosakowski, Klaudiusz Bartkowski, Damian Halicki, Konrad Napiwodzki, Patryk Wiśniewski, Patryk Smoliński, Paweł Piasecki, Marcin Szymański, Przemysław Płoski, Kacper Lejk.
Do zawodów uczniów przygotowali i opiekę podczas zawodów sprawowali nauczyciele wychowania fizycznego Marta Bonisławska i Waldemar Westerlich oraz nauczyciel muzyki Krzysztof Pisarski. Kierownikiem wyjazdu był ksiądz proboszcz Tomasz Opaliński a wyjazd sfinansował Urząd Gminy w Janowie.
Miesiąc maj każdego roku to dla klasy IV szkoły podstawowej miesiąc egzaminów na kartę rowerową. Po całorocznym przygotowaniu ze znajomości zasad poruszania się rowerami po drogach publicznych, przychodzi czas na sprawdzenie swoich wiadomości i umiejętności. W tym roku szkolnym wdniu 8 maja 2017 roku uczniowie przystąpili do rozwiązywania testów ze znajomości przepisów ruchu drogowego oraz ustalania kolejności przejazdu na skrzyżowaniu. Następnie w dniu 18 maja 2017 rokujeździli rowerami na boisku szkolnym. Uczniowiemieli prawidłowo włączyć się do ruchu, a następnie w czasie jazdy prawidłowo wykonać manewr skrętu w lewo, w prawo oraz zatrzymanie się. Okazało się, że to co w teorii jest łatwe, w praktyce takie łatwe wcale nie jest. Niektórzy uczniowie musieli kilka razy jeździć rowerem po wyznaczonym torze jazdy aby ostatecznie pozytywnie zaliczyć egzamin i otrzymać kartę rowerową. Po przeprowadzonym egzaminie następujący uczniowie otrzymają karty rowerowe:
Auguścik Michał
Bojarska Wiktoria
Lejk Jakub
Miecznikowski Dawid
Mierzejewski Dawid
Okraska Igor
Piotrkowski Wiktor
Wawrowska Alicja
Zdyb Michał
Egzamin przeprowadził nauczyciel zajęć technicznych Waldemar Westerlich.
Dzień Ziemi (ang. Earth Day), znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi – akcje prowadzone corocznie wiosną, których celem jest promowanie postaw ekologicznych w społeczeństwie. Dzień Ziemi obchodzony jest w momencie równonocy wiosennej na półkuli północnej, czyli w dniu równonocy jesiennej na półkuli południowej. Ten dzień wyróżnia się tym, że na całej planecie dzień trwa tyle samo, co noc. Równonoc wiosenna w starożytnych kulturach rolniczych wiązała się ze świętem rodzącego się życia. Współcześnie podkreśla się, że jest to dzień swoistej równowagi mogącej pomóc w odrzuceniu wzajemnych różnic między ludźmi odmiennych ras i religii. Niezależnie od wyznawanej wiary czy przynależności etnicznej, wszyscy przedstawiciele Homo sapiens dzielą między siebie tę samą planetę, która - według organizatorów Dnia Ziemi - jest naszym wspólnym dobrem.
W naszej szkole obchody Dnia Ziemi przypadły 27 kwietnia. Dzieci pod czujnym okiem p. Marty Bonisławskiej oraz p. Krzysztofa Pisarskiego przygotowały fascynujący montaż słowno – muzyczny pt.: „Zielony kapturek”. Tytuł ten nie bez powodu kojarzy się wszystkim ze znaną bajką opowiadaną dzieciom na dobranoc. Ale dlaczego Zielony Kapturek? Zacząć należy przede wszystkim od tego co oznacza kolor zielony. Zielony jest barwą powszechnie występującą w naturze. Rośliny są zielone ponieważ zawierają chlorofile. Zieleń kojarzona jestz życiem, harmonią, naturą i bliskim z nią kontaktem. Bohaterowie „Zielonego Kapturka” zwracają uwagę m. in. na problem zaśmiecania lasów mimo powszechnego dostępu do pojemników na odpady i możliwości ich segregacji. Na szczęście jak każda bajka tak i ta kończy się słowami długo i szczęśliwie żyli i w lesie nie śmiecili.
III Powiatowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Nidzickiego.
Starostwo Powiatowe w Nidzicy i Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy w dniu 25 kwietnia 2017 roku zorganizowały III Turniej Piłki Nożnej o Puchar Starosty Nidzickiego. Do rywalizacji zaproszono 11 szkół gimnazjalnych z powiatu nidzickiego. Ostatecznie na zawody dotarło 7 szkół, które podzielono na dwie grupy rozgrywkowe, w grupie A były cztery drużyny i w grupie B trzy drużyny. Meczegrupowe rozgrywano systemem ,,każdy z każdym”. Nasza drużyna w wyniku losowania trafiła do grupy A razem z zespołami ze szkół z Jagarzewa, Nidzicy (Zespół Szkół Ogólnokształcących) oraz Zespół Szkół Nr 3 z Nidzicy. W wyniku rozegranych meczów nasza drużyna wygrała dwa mecze i jeden przegrała i w ten sposób zajęła drugie miejsce w swojej grupie awansując do półfinału. Tutaj trafiła na pierwszą drużynę z grupy B, którą była drużyna z Centrum Edukacji OHP z Nidzicy. Mecz zakończył się wynikiem 1:1 i zgodnie z regulaminem sędzia zarządził rzuty karnedo pierwszego nietrafienia. Jako pierwszy strzelał nasz uczeń Konrad Napiwodzki wykonując pewnie celny strzał. Natomiast zawodnik drużyny przeciwnej nie trafił piłką w bramkę i tym samym nasi chłopcy awansowali do finału, gdzie czekała już drużyna z Janowca Kościelnego. Mecz finałowy wyglądał podobnie jak półfinał, zakończył się wynikiem 1:1 i zakończył się rzutami karnymi, w których znów bezbłędnie strzelał Konrad Napiwodzki a zawodnik z Janowca nie trafił w bramkę. W ten sposób nasza drużyna zajęła I miejsce w turnieju i zdobyła Puchar Starosty Nidzickiego. W trakcie turnieju wyłoniono najlepszego strzelca, którym został Patryk Wiśniewski z naszej drużyny zdobywając 7 bramek.
Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Mosakowski, Klaudiusz Bartkowski, Konrad Napiwodzki, Patryk Wiśniewski, Damian Halicki, Patryk Malikowski, Kacper Słomkowski, Paweł Piasecki, Patryk Smoliński i Marcin Szymański a opiekunami naszych uczniów podczas turniejubyli Marta Bonisławska, Ksiądz Tomasz Opaliński i Waldemar Westerlich.
Sprzątanie Świata (ang.Clean Up the World) – międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństw.
W Polsce sprzątanie świata zainicjowała Mira Stanisławska-Meysztowicz. Akcja odbywa się co roku, począwszy od 1994. Krajowym patronem i koordynatorem akcji w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia. W akcji uczestniczy młodzież szkolna, harcerze, członkowie organizacji ekologicznych oraz ochotnicy.
Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. „Sprzątanie Świata - Polska”angażuje i integruje społeczności lokalne. Zgodnie z opinią uczestników akcji, jest ona dla samorządów dobrym narzędziem w prowadzeniu ich działalności w zakresie gospodarki odpadami, dla placówek oświatowych interesującą metodą pracy wychowawczej oraz wartościowym sposobem na realizację wolontariatu.
W naszej szkole akcja ta miała miejsce 22 kwietnia 2017r. Wszyscy uczniowie wraz w wychowawcami uczestniczyli w sprzątaniu naszej małej ojczyzny jakim jest miejscowość Janowo. Po otrzymaniu worków na śmieci , rękawic uczestnicy akcji udali się na wyznaczone miejsca do sprzątania . Zebrane śmieci zostały sprzątnięte następnego dnia przez firmę, która zajmuje się odbiorem śmieci w gminie Janowo.
„Celem kampanii jest nie tylko zaangażowanie dziecka, ale także jego najbliższych. Dorośli mogą dawać dobry przykład w mądrych i prostych działaniach ekologicznych. Listy dla Ziemi urzeczywistniają to, czego dzieci oczekują – szczęśliwego, a więc także zdrowego życia w środowisku naturalnym pełnym zwierząt i piękna. Brzmi, jak bajka? Ale dzieci w to wierzą! I mają rację. Dorośli powinni do tego dążyć.”
Głównym elementem akcji było pisanie tematycznych listów przez dzieci i młodych ludzi, które skierują do dorosłych. Chcemy, aby nasza akcja poprzez swoją prostotę i atrakcyjną formę stała się jednym z głównych wydarzeń ekologicznych w naszej gminie i kraju. W Zespole Szkół w Janowiew pisanie listów dla Ziemi zaangażowali się wszyscy uczniowie klas 0, I-III I IV-VI.
Pisanie listówbyło poprzedzone lekcjami tematycznymi w klasach. Po napisaniu listów dzieci przekażą je dorosłym (rodzicom, dziadkom) i razem podejmą się prostych działań ekologicznych. W ten sposób dzieci będą edukować dorosłych, a akcja dotrze do kolejnych uczestników.
Do tej pory w ramach akcji przeprowadzono w szkole i w środowisku następujące działania:
Konkurs plastyczny „ Nasza planeta-zielony dom”. Plakaty wykonane zostały przez uczniów klasy IV i VI,zaprezentowane w szkole zostanąpodczas Dnia Ziemii w bibliotece szkolnej.
Odział przedszkolny i klasy I-III, IV-VI pisały Listy do Ziemi (w formie rysunków oraz ciekawych wypowiedzi-listów). Wszystkie rysunki i listy będą wywieszone na gazetkach klasowych, a najładniejsze po wcześniejszych konsultacjach wywieszone na głównej gazetce szkolnej.
Następne działania zostano przeprowadzone w najbliższym czasie w kwietniu. Zachęcamy wszystkich do udziału w akcji i zapraszamy na Dzień Ziemi w naszej szkole, który odbędzie się w późniejszym czasie.
Ogólnopolski Turniej Wiedzy Przeciwpożarowej – etap szkolny, powiatowy i wojewódzki.
W dniu 28 marca 2017 roku w naszej szkole odbyły się eliminacje szkolne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Przeciwpożarowej. Były to eliminacje do turnieju powiatowego, który zaplanowany jest na dzień 11 kwietnia 2017 roku w Nidzicy. Uczniowie podzieleni na dwie kategorie: szkoła podstawowa jako grupa młodsza i gimnazjum jako grupa starsza. Uczestnicy turnieju rozwiązywali w pierwszej części test teoretyczny złożony z 30 pytań. Po podsumowaniu wyników do głównej części turnieju czyli części ustnej zakwalifikowało się po 3 uczniów w każdej kategorii. W tej części uczniowie losowali zestawy złożone z 5 pytań, na które musieli udzielić odpowiedzi ustnej. Odpowiedzi oceniali przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej z Nidzicy: Wiesław Pisarski i Tomasz Pisarski. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się: Karolina Karwacka i Aleksandra Wiśniewska ze szkoły podstawowej oraz Jakub Pisarski i Izabella Bonisławska z gimnazjum.
Uczniowie Ci otrzymali nagrody ufundowane przez Urząd Gminy w Janowie, które wręczyła pani Iwona Pisarska zajmująca się w urzędzie sprawami straży pożarnej. Komisji przewodniczył nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Waldemar Westerlich, który dziękuje przedstawicielom Państwowej Straży Pożarnej w Nidzicy i Urzędu Gminy w Janowie za pomoc w organizacji i przeprowadzeniu turnieju.
W dniu 11 kwietnia 2017 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Nidzicy odbył się Powiatowy Turniej Wiedzy Pożarniczej ,,Młodzież Zapobiega Pożarom”. W turnieju udział wzięli uczniowie z naszej szkoły, którzy wygrali eliminacje szkolne: Karolina Karwacka i Aleksandra Wiśniewska w szkole podstawowej oraz Izabella Bonisławska i Jakub Pisarski w gimnazjum. Turniej przebiegał w ten sam sposób jak na etapie szkolnym. Nasi uczniowie ze szkoły podstawowej nie zakwalifikowali się do finału. Natomiast wielki sukces odniósł Jakub Pisarski, który wygrał ten turniej po raz kolejny wśród uczniów gimnazjum . W finałowej rozgrywce każdy z uczestników odpowiadał na 5 wylosowanych pytań. W tej decydującej o kolejności zajętych miejsc serii najlepiej odpowiadał Kuba Pisarski, który jako jedyny odpowiedział na wszystkie pytania i zajął I miejsce. W ten sposób Kuba będzie reprezentował naszą szkołę i powiat nidzicki w finale wojewódzkim.
Finał wojewódzki tego turnieju odbył się w dniu 26 kwietnia 2017 roku w Szczytnie. Udział w nim biorą już sami najlepsi ze wszystkich powiatów województwa warmińsko – mazurskiego. Wśród nich Kuba Pisarski. Finał wygląda podobnie jak każdy inny etap tego turnieju. Uczestnicy rozwiązują testy a najlepsi przechodzą do etapu ustnego. Kubie zabrakło dwóch punktów aby dostać się do ścisłego finału ale trzeba uznać ten start za bardzo dobry. Kuba był bardzo blisko finału ustnego. Opiekunem uczniów na poszczególnych etapach turnieju był nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Waldemar Westerlich
Podczas zajęć edukacji dla bezpieczeństwa w klasie I gimnazjum w Janowie w dniu 10 lutego 2017 roku przeprowadzono pokaz odzieży ochronnej przed skażeniami chemicznymi. Uczniowie zobaczyli jak wyglądają płaszcze ochronne, obuwie i maski przeciwgazowe. Po części teoretycznej uczniowiesami ćwiczyli zakładanie i zdejmowaniemasek i odzieży. Następnym etapem pokazu było rozwijanie opatrunku jednorazowego użytku i bandażowanie ran w różnych częściach ciała. Pokaz i ćwiczenia wywarły na uczniach wielkie wrażenie ponieważ wszystko to widzieli pierwszy raz a przy tym mogli jeszcze poćwiczyć nakładanie odzieży i opatrunków. Nauczyciel edukacji dla bezpieczeństwa Waldemar Westerlich dziękuje panu Krzysztofowi Chmielińskiemu, który w Urzędzie Gminy Janowo zajmuje się obroną cywilną, za dostarczenie sprzętu i poprowadzenie instruktażu i pokazu.
Walentynki to coroczne świętozakochanych przypadające 14 lutego. Według Wikipedii nazwa pochodzi od św. Walentego, którego wspomnienie liturgiczne w Kościele katolickim obchodzone jest również tego dnia.
Zwyczajem w tym dniu jest wysyłanie listów zawierających wyznania miłosne (często pisane wierszem).
Na Zachodzie, zwłaszcza w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, czczono św. Walentego jako patrona zakochanych.
Dzień 14 lutego stał się więc okazją do obdarowywania się drobnymi upominkami.
Również w naszej szkole obchodzono to święto w wyjątkowy sposób. Od samego rana funkcjonowała poczta walentynkowa, która najpierw zbierała walentynki, a potem dostarczała je do właściwego adresata, na długich przerwach zaś można było usłyszeć muzykę o miłosnej tematycę płynącą ze szkolnego radiowęzła. Dzień później tj. 15 lutego Samorząd Uczniowski zorganizował dyskotekę walentynkową, na której pojawiły różne atrakcje takie jak świecące bransoletki czy laser dyskotekowy.
Dziękujemy wszystkim uczniom i nauczycielom za pomoc w organizacji dyskoteki.
W sali sportowej Zespołu Szkół w Jagarzewie w dniu 11.02.2017 roku odbyły się Gminne Zawody w Piłce Nożnej na sali. W zawodach uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych dziewcząt i chłopców. Nasi uczniowie zaprezentowali się bardzo dobrze. W kategorii szkół podstawowych zarówno dziewczęta , jak i chłopcy zajęli II miejsca. W kategorii szkół gimnazjalnych dziewczęta zajęły I miejsce, natomiast chłopcy I i II.
Opiekunami uczniów w czasie zawodów byli nauczyciele wychowania fizycznego Marta Bonisławska i Waldemar Westerlich.
14 stycznia 2017 roku na sali gimnastycznej w Janowie mieliśmy okazję wziąć udział w Choince Szkolnej. Cała uroczystość zaczęła się od powitania przez Przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Aleksandrę Rzewnicką(kl. III G) najważniejszych osób zgromadzonych na sali gimnastycznej tj. rodziców, ciocie, wujków, bacie, dziadków, nauczycieli oraz innych dostojnych gości.
Następnie głos zabrała Pani Dyrektor Zespołu Szkół w Janowie Grażyna Obrębska oraz Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Rusłana Węgierska, które złożyły życzenia noworoczne i zachęciły wszystkich do wspólnej zabawy.
Występy dzieci zostały w profesjonalny sposób przygotowane przez nauczycieli naszej szkoły. Pani Anna Kacprowicz przygotowała oddział przedszkolny w niesamowitej sztuce pt.: "Zmartwienia śnieżynek", zaś Pani Małgorzata Zembrzuska wraz z klasą III, której jest wychowawczynią przygotowała obfity w elementy montaż słowno-muzyczny składający się z aż trzech części - "Dary Nowego Roku", muzyczną inscenizację baśni pt.: "Dziewczynka z zapałkami" oraz taniec "Bahama".
Między występami można było usłyszeć kolędy w wykonaniu chóru szkolnego przygotowanego przez Pana Krzysztofa Pisarskiego.
Po występach zaczęła się najbardziej wyczekiwana przez dzieci część uroczystości. Mianowicie... odwiedził nas Święty Mikołaj !
Po rozdaniu prezentów przez Świętego Mikołaja rozpoczęła się w końcu zabawa taneczna, którą zapewnił zespół Relaks. Zabawa trwała do 21.00. Należy nadmienić, iż dekorację sali przygotował Samorząd Uczniowski przy pomocy nauczycieli i pozostałych pracowników szkoły. Nad nagłośnieniem podczas występów czuwał Piotr Brzeziński - uczeń klasy II G. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie oraz pomoc przy organizowaniu tej uroczystości :)
ZAPRASZAMY DO GALERII !
Tradycyjnie dzień 6 grudnia był obchodzony w Nidzicy, jako Dzień Dobroczynności. Wolontariusze z Janowa włączyli się do akcji „Złotówka do Szczęścia” . Udało im się zebrać około 400 zł
Od godz. 16.00 uczestniczyli w Gali Dobroczyńca Roku, która jak każdego roku odbyła się na nidzickim Zamku. Kapituła Konkursowa w Konkursie Młodzieżowy Wolontariusz Roku 2016 przyznała wszystkim wolontariuszom dyplomy, obdarowała ich książkamiami i drobnym upominkiem. W Konkursie „Dobroczyńca Roku – Gregorovius 2016 w kategorii A -osoba indywidualna wyróżnienie otrzymał Pan Rafał Pyra, natomiast statuetkę i tytuł „Dobroczyńcy Roku” Państwo Iwona i Bogdan Gratunik, których nominowała nasza szkoła.
Pluszowy Miś to zupełnie wyjątkowy przyjaciel z dzieciństwa. Wierny, kochany, zawsze gotowy do przytulenia, cierpliwy powiernik dziecięcych sekretów. Dlatego 22XI 2016r. z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia w Zespole Szkół w Janowie odbyło się potkanie przygotowane przez bibliotekarki z biblioteki publicznej przy GOK Janowo oraz biblioteki szkolnej, na które przybyły dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III Szkoły Podstawowej ze swoimi ulubionymi pluszowymi misiami. Dzieci opowiadały swoje historyjki związane z misiem. Panie bibliotekarki opowiedziały historię powstania pluszowego misia oraz przedstawiły bohaterów książeczek i filmów o misiach( takich jak Paddington, Colargol, Kubuś Puchatek, Miś Uszatek, Miś Yogi, Gumisie). Dzieci chętnie brały udział w licznych konkursach, których tematem oczywiście był miś. Wiele śmiechu wzbudziło rysowanie misia z zasłoniętymi oczami, każde dziecko chciało narysować tego miłego pluszaka. W rytmie "misiowych piosenek" milusińscy odpowiadali na wylosowane zagadki, układali puzzle. Za prawidłowe odpowiedzi było oczywiście "małe co nieco" czyli słodkie nagrody. Na zakończenie spotkania dzieciaki odwiedził przyjaciel Kubusia Puchatka - Tygrysek. Każde dziecko otrzymało "okazjonalny medal-Przyjaciela Pluszowego Misia".
Były też wspólne zdjęcia i zaproszenie do wzięcia udziału w konkursie na "Laurkę dla Pluszowego Misia".
10 listopada w Zespole Szkół w Janowie odbyły się Gminne Obchody Święta Niepodległości połączone ze Świętem Szkoły. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, następnie pod obeliskiem Józefa Piłsudskiego, zostały złożone kwiaty i zapalono znicze.
Dalsza część uroczystości przebiegała w Zespole Szkół w Janowie, której patronem jest Marszałek Polski Józef Piłsudski. Akademia składała się z Apelu Poległych, montażu słowno –muzycznego, w którym dużą rolę odegrał „teatr cieni”, pieśni patriotyczne, animacje multimedialne oraz taniec. W tym roku uczniowie klasy III Gimnazjum wykonali Mazura. Po części artystycznej rozpoczął się quiz pod hasłem „Stąd nasz ród”. Uczestnicy quizu wykazali się znajomością historii, literatury oraz utworów patriotycznych. Po quizie, na gości i uczniów czekał poczęstunek przygotowany przez wszystkich pracowników naszej szkoły.
Akademię, quiz, dekoracje przygotowali: Marta Bonisławska, Aleksandra Piasecka, Krzysztof Pisarski oraz Małgorzata Słomkowska.
5 listopada 2016 roku na Zamku w Nidzicy odbył się już X Powiatowy Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Naszą szkołę reprezentowały uczennice szkoły podstawowej oraz gimnazjum, które wykonały piosenki pt.:"Dziewczyna z granatem", "Mała dziewczynka z AK", "Rok 966" oraz "Gdy kochasz Ją". Ostatnia piosenka została napisana przez nauczycieli Zespołu Szkół w Janowie - Aleksandrę Piasecką i Krzysztofa Pisarskiego.
Uczestników przeglądu oceniało jury w składzie: Wilhelm Taraszkiewicz - dyrektor Państwowej szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie, Michał Gogolewski - nauczyciel Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Mławie oraz Tadeusz Miller - nauczyciel muzyki w Nidzicy.
Wszystkie nasze uczennice zaprezentowały bardzo wysoki poziom, a szczególnie jedna, reprezentująca szkołę podstawą uczennica klasy szóstej Izabela Mojsiewicz, która zajęła I miejsce! GRATULUJEMY!
24.10.2016r. w Zespole Szkół w Janowie obchodzone było
Święto Biblioteki Szkolnej.
Celem akcji było zwrócenie uwagi na ogromną rolę biblioteki w życiu szkoły, w nauce i rozwijaniu zainteresowań czytelniczych.
Międzynarodowe ŚwiętoBibliotekSzkolnych zainicjowane zostało w 1999 roku przez o Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarzy Szkolnych, organizację zajmującą się problemami bibliotek i bibliotekarzy.
W szkole rozwieszone zostały ogłoszenia o przebiegu święta. Wychowawcy otrzymali dla swoich klas zaproszenia do biblioteki.
W tym dniu wiele się działo:
Zorganizowano wystawę KSIĄŻEK, KTÓRE WARTO PRZECZYTAĆ