• PEDAGOG SZKOLNY

• Jeśli spotka Cię jakikolwiek  problem , zachęcam do korzystania z fachowej pomocy.

·      telefon zaufania dla dzieci i młodzieży (116 111 ) – jest to numer darmowy, pod którym można uzyskać pomoc i wsparcie w trudnych sprawach i sytuacjach. Pod ten numer można dzwoni (poniedziałek – niedziela) w godzinach 12.00 – 20.00

·        pomoc u konsultantów Helpline.org.pl dla młodych internautów

Bezpłatny kontakt za pomocą:

·        telefonu (0800-100-100) można dzwonić (poniedziałek – piątek)  w godz. 12.00- 18.00

·     telefon zaufania dla dzieci i młodzieży – 116111 –bezpłatny , anonimowy telefon     czynny 7 dni w tygodniu od godziny 12 do 2 w nocy.

·        dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka – 800121212

·        telefon dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci   800100100

PORADNIA PSYCH. – PED.  W NIDZICY – 896253139  ul. Wyborska 12

Pedagog szkolny to osoba, która ma na celu uzupełnianie, pogłębianie i rozszerzanie działalności dydaktyczno- wychowawczej prowadzonej w szkole.
            Pedagog szkolny współpracuje z nauczycielami, dyrekcją, rodzicami, instytucjami służącymi pomocą dziecku i rodzinie (poradnie psychologiczno – pedagogiczne, policja, ośrodki pomocysSpołecznej, sądy rodzinne, placówki opiekuńczo – wychowawcze).

Głównym partnerem w pracy pedagoga jest UCZEŃ!

Zadania pedagoga szkolnego to między innymi:

1.   Diagnozowanie środowiska uczniowskiego i rozpoznawanie indywidualnych potrzeb uczniów,

2. Organizowanie i prowadzenie różnych form pomocy psychologiczno – pedagogicznej dla uczniów, rodziców
            i nauczycieli,

3.   Podejmowanie i wspieranie działań wychowawczych i profilaktycznych,

4.   Wspieranie działań wychowawczych i opiekuńczych nauczycieli,

5. Działanie na rzecz zorganizowania opieki i pomocy materialnej uczniom znajdującym się w trudnej sytuacji.

Czego najczęściej oczekuje uczeń w kontaktach z pedagogiem?

Najczęściej poruszane problemy to:

- trudności w nauce

- brak akceptacji przez grupę rówieśniczą

- kłopoty osobiste i rodzinne

- niska samoocena

- potrzeba rozwijania indywidualnych zdolności

- okres dojrzewania

KOMUNIKAT DLA UCZNIÓW

PAMIETAJ, JEŚLI KTOŚ DOKUCZA CI, OBRAŻA, NĘKA LUB OŚMIESZA ZA

POSREDNICTWEM INTERNETU  lub w inny sposób -MASZ PRAWO SIĘ BRONIĆ! WAŻNE ABYŚ POWIEDZIAŁ O TAKIEJ SYTUACJI ZAUFANEJ OSOBIE DOROSŁEJ –RODZICOM, WYCHOWAWCY CZY SZKOLNEMU PEDAGOGOWI.

Zachęcam Państwa do korzystania z porad i konsultacji u pedagoga szkolnego. Jestem przekonana, że wspólnymi siłami jesteśmy w stanie rozwiązać najtrudniejsze sprawy i problemy.  Sprawmy, aby w tak trudnych czasach nasze dzieci czuły się  bezpiecznie.

pedagog  Małgorzata Zembrzuska