• Aneks

• Aneks do kryteriów oceniania z języków obcych ( angielski, rosyjski) - nauczanie zdalne

Ocenie podlegają:

Zadania domowe, prace pisemne, karty pracy, skany wykonanych prac, nagrania spotkania on-line, prezentacje, testy przygotowane na platformie.

• Nieprzygotowanie – czyli nieodesłanie w terminie zadania zleconego przez nauczyciela. Nieprzesłanie do nauczyciela zleconego zadania we wskazanym przez nauczyciela terminie, traktowane jest każdorazowo, jako nieprzygotowanie do zajęć. Uczniowi przysługują 2 nieprzygotowania w semestrze (np.), 3 nieprzygotowanie oznacza ocenę niedostateczną. Dotychczasowo zdobyte np. pozostają ważne. Brak reakcji na wysłane zadanie skutkuje oceną niedostateczną.
          • Uczeń ma możliwość poprawienia ocen otrzymanych za zadnie otrzymane w czasie zdalnego nauczania w sposób i w terminie wskazanym przez nauczyciela.
          • Informacja na temat obowiązujących testów sprawdzających wiedzę będzie przekazywana za pośrednictwem e-dziennika przynajmniej z tygodniowym wyprzedzeniem. Określona zostanie dokładna data i godzina testu (oraz czas, jaki będzie przeznaczony na test np. 15 min) tak, aby uczniowie mogli dostosować potrzebę skorzystania z komputera do innych domowników.
          • Uczeń, który nie weźmie udziału w teście sprawdzającym wiedzę (kartkówka, sprawdzian) zobowiązany jest do napisania testu w formie papierowej w ustalonym terminie przez nauczyciela.
          • Wszystkie formy zaplanowane przez nauczyciela są obowiązkowe, co oznacza, że podlegają one ocenie.
          • Uczeń może poprawić każdą ocenę z testów sprawdzających wiedzę tylko jeden raz.
          • Nie poprawia się ocen z kart pracy.
          • Korzystanie przez ucznia z prac innych osób (bez podania źródeł) – plagiat, skutkuje oceną niedostateczną bez możliwości poprawy.
          • W klasach młodszych informacja o terminach zaplanowanych pracach domowych, testach sprawdzających, spotkaniach online jest przekazywana w indywidualnych wiadomościach do rodziców, opiekunów za pomocą e-dziennika.
          • Ocena aktywności na czas zajęć zdalnego nauczania dotyczy krótkich zadań leksykalno gramatycznych przesłanych drogą mailową i podlega ocenie plusami i minusami – 5 plusów ocena bardzo dobra, 5 minusów ocena niedostateczna.
          • Wszystkie oceny są dla ucznia i jego rodziców jawne, udostępniane na bieżąco a ocena zapisana jest w dzienniku elektronicznym.
          • Progi procentowe na poszczególne oceny nie ulegają zmianie.