• 22sty
        • 7-8.02.2024 - Dni Zimowej Herbatki i Ciepłego Kocyka
          • 7-8.02.2024 - Dni Zimowej Herbatki i Ciepłego Kocyka

             ZESPÓŁ ds. BEZPIECZEŃSTWA I PROMOCJI ZDROWIA  ogłasza 7 i 8 lutego 2024 roku  Dniami Zimowej Herbatki i Ciepłego Kocyka. Uczniowie  mogli  przynieść do szkoły swój ulubiony kocyk, poduszkę i spędzić te szkolne dni otuleni milutkim ciepełkiem.

            Dodatkowo, na długich przerwach  delektowali się kubkiem ciepłej herbatki z dodatkiem cytryny lub pomarańczy.

             

             

            ZESPÓŁ ds. BEZPIECZEŃSTWA

            I PROMOCJI ZDROWIA

             

             

              Najbardziej popularna historia herbaty opowiada o tym, jak odkrył ją mityczny Cesarz Shennong już w 2737 roku przed naszą erą. Legenda głosi, że Cesarz ze względów zdrowotnych pił wyłącznie gorącą wodę. Pewnego razu, gdy odpoczywał w ogrodzie, do jego garnuszka z wodą wpadło kilka liści nieznanego dotąd krzewu. Woda z dodatkiem nieznanych liści miała bardzo przyjemny aromat i smak. Początek herbaty w zachodniej Europie kojarzony jest z Holendrami, którzy jako pierwsi przywieźli ją do swojego kraju w połowie XVII wieku i przez blisko 50 lat byli jedynymi jej importerami w Europie. Około roku 1660 herbata trafiła do Anglii i zyskiwała tam coraz większą popularność. Na początku głównie wśród elit, a później stawała się coraz bardziej powszechna- stąd słynna angielska „popołudniowa herbatka - five o’clock- tea time”.

            W tej chwili herbata to drugi po czystej wodzie najczęściej spożywany napój na całym świecie. Jest wiele odmian, gatunków i rodzajów herbaty.

      • 22sty
        • INFORMACJE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW ÓSMOKLASISTÓW
          • INFORMACJE DLA UCZNIÓW I RODZICÓW ÓSMOKLASISTÓW

             

            Szanowni Państwo!

            Zapraszamy ósmoklasistów z Państwa szkoły na bezpłatny kurs powtórkowy przed egzaminem z matematyki!

            6 listopada rozpoczęliśmy wirtualną naukę do egzaminu z ponad 2,5 tys. uczniów! Druga tura powtórek startuje już we wtorek, 30 stycznia - ✉︎ZAPISY SĄ OTWARTE! Kursanci będę otrzymywać dwa newslettery w każdym tygodniu aż do połowy kwietnia!

            Wszystkie informacje dostępne są na naszej stronie internetowej, www.pistacja.tv/kurs-osmoklasisty

            Jak powtarzamy z ósmoklasistami? Zapis na kurs jest prosty - wystarczy podać adres e-mail w formularzu na stronie Pi-stacji. ✉︎ Każda chętna osoba otrzyma na swoją skrzynkę mailową automatyczne potwierdzenie zapisu.

            W każdym mailu od Pi-stacji uczeń znajdzie: Listę najważniejszych zagadnień z każdego tematu. Mini-test, który pozwoli sprawdzić poziom wiedzy! Linki do filmów Pi-stacji omawiających dany temat. Ćwiczenia pozwalające utrwalić materiał.

            Naukę do egzaminów podsumujemy w kwietniu próbnymi arkuszami Pi-stacji 2024! W naszych autorskich testach umieszczamy co roku nowe zadania, które nie pochodzą ani z poprzednich egzaminów, ani z publikacji innych wydawnictw. Dodatkowo organizujemy premierę arkuszy tak, żeby nauczyciele mogli przeprowadzić egzamin w szkole ✏ na warunkach najbardziej zbliżonych do tych w oficjalnym terminie!

            Premiera naszego arkusza egzaminu ósmoklasisty z matematyki: 22 kwietnia!

            Serdecznie, Zespół Pi-stacja ♡

      • 21sty
        • 161. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO
          • 161. ROCZNICA WYBUCHU POWSTANIA STYCZNIOWEGO

            161 lat temu, 22 stycznia 1863 r., Manifestem Tymczasowego Rządu Narodowego rozpoczął się największy w XIX w. polski zryw narodowy – Powstanie Styczniowe. Walka z rosyjskim zaborcą zjednoczyła Polaków, Litwinów, Białorusinów i Ukraińców, odciskając piętno we wspólnej pamięci i stając się inspiracją dla kolejnych pokoleń bohaterów walk o wolność. „Musimy złożyć hołd tym, którzy wtedy podjęli tę decyzję – szli do nierównego boju i ginęli, pozostawiając swoje rodziny i dzieci, osierocając ich na lata. To był obowiązek, który spełniali wobec narodu. Ich ofiara nie poszła na marne. Kolejne pokolenia spełniły swój obowiązek, pamiętając o nich. My także musimy nieść tę pamięć dalej i mówić, skąd jesteśmy”

      • 11sty
      • 15sty
      • 18sty
      • 17sty
          • „Mistrzostwa szkoły w szachach i warcabach”- I 2024

             

             Na terenie naszej szkoły zostały zorganizowane „Mistrzostwa szkoły w szachach i warcabach”. Kolejna edycja turnieju wzbudziła wśród uczniów spore zainteresowanie. Do rozgrywek zgłosiło się 22 uczniów. 

            Szachy:

            I miejsce- Damian Miecznikowski - klasa VI

            II miejsce - Aleksander Mierzejewski - klasa VI

            III miejsce - Daniel Mierzejewski - klasa IV

            Warcaby:

            Dziewczęta

            I miejsce - Alicja Kobylińska - klasa VI

            II miejsce - Kinga Jońska - klasa VII

            III miejsce - Noemi Malinowska - klasa VIII

            Chłopcy

            I miejsce - Damian Miecznikowski - klasa VI

            II miejsce - DawidŁadziński - klasa V

            III miejsce -  Marcin Kobyliński - klasa V

            Finaliści otrzymali dyplomy i medale ufundowane przez Panią Dyrektor M. Słomkowską.

            Zawody zorganizowali: p. M. Bonisławska i p. W. Westerlich