• Światowy Dzień Pluszowego Misia

„Miś jest mały i puchaty, Miś jest fajny i kudłaty, Miś jest gruby jak ta kula, Misia zawsze się przytula.”

Duże, małe, kolorowe, puchate i mięciutkie. Pluszowe Misie opanowały oddział przedszkolny oaz klasy I –III naszej szkoły. „Przybyły” ze swoimi małymi właścicielami, aby bawić się, świętować i uczyć.

W dniu 26.11.2019 r. przedszkolaki oraz dzieci klas I – III uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz atrakcyjniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim przyjacielem- Misiem. Przybyły misie małe, duże, bardzo duże, białe, różowe, zielone wprost bajecznie kolorowe, a każdy był piękny i wyjątkowy.

Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię Święta Pluszowego Misia, zdobyły wiele informacji z życia niedźwiedzi, wspólnie bawiły się przy piosenkach „Stary niedźwiedź”, „Pluszowy miś”, „Gumisie”. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, zgaduj – zgadule, konkursy, misiowe tańce oraz czytanie opowieści, wierszy, których bohaterem był miś.

Podczas zajęć panowała miła i przyjemna atmosfera. Na zakończenie uroczystości każda  grupa otrzymała słodkie co nieco oraz medal i certyfikat „Przyjaciela Puchatka’”.