• Promocja zdrowia

• Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie

• O4.11.2011 roku Zespół Szkół w Janowie otrzymał Krajowy Certyfikat Szkoły Promującej Zdrowie. Certyfikat odebrano w Ministerstwie Edukacji, a wręczyła go minister Katarzyna Hall.

Jesteśmy jedną z 66 placówek w Polsce, które mogą pochwalić się tym wyróżnieniem. Jest to zaszczyt dla szkoły, ale jednocześnie obowiązek do tworzenia i upowszechniania działań służących promocji zdrowia w lokalnym środowisku i regionie oraz dzielenia się doświadczeniami z innymi placówkami w kraju.

Zespół Szkół w Janowie to placówka z tradycjami. Inspiracją do podejmowania przez naszą szkołę przedsięwzięć jest hasło: „ ZDROWIE NIKOMU NIE SPADA Z NIEBA, O ZDROWIE TRZEBA STALE ZABIEGAĆ”. Jesteśmy kojarzeni w środowisku jako szkoła otwarta i aktywna, którą tworzą ludzie „zakręceni na zdrowie”.

Mocnymi stronami Zespołu Szkół w Janowie są:

• PRZYJAZNA ATMOSFERA

• BRAK ANONIMOWOŚCI