• Cele projektu

Główny cel projektu to aktywizacja i integracja społeczeństwa szkolnego i lokalnego do wspólnego działania, szukanie wspólnych korzeni kulturowych, pogłębienie wiedzy o kulturze żydowskiej, przybliżenie tej kultury lokalnej społeczności, kształtowanie świadomości historycznej przez wspólne poszukiwanie świadków wydarzeń, źródeł historycznych sprzed II wojny światowej, śladów obecności narodu żydowskiego na Ziemi Janowskiej, budzenie postaw szacunku, tolerancji a także rozwijanie otwartych postaw moralnych i etycznych. promowanie lepszego zrozumienia historii i kultury narodu żydowskiego i trudnej tematyki zagłady, budzenie poczucia świadomości, że przyszłość naszej małej ojczyzny należy budować na tym co łączy, a o historii należy pamiętać i ją poznawać, promocja Janowa, inspirowanie młodzieży do podejmowania samodzielnych postaw badawczych, kreowanie pozytywnych wzorców społecznych, rozwijanie umiejętności i pasji fotograficznych wśród uczestników projektu, kształcenie umiejętności wykorzystania nowoczesnych technologii do badania, zapisywania i prezentacji historii lokalnej.

Realizatorzy

Uczniowie kl. VIII Szkoły Podstawowej im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Janowie, przy wsparciu Szkolnego Klubu Młodego Wolontariusza w Janowie, Fundacji im. Bolesława i Stefana Gratunik oraz Nidzickiego Funduszu Lokalnego.

Koordynatorzy projektu:
          Małgorzata Słomkowska tel. 506 383 282
          Krzysztof Pisarski tel. 505 627 949

Szkoła Podstawowa im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Janowie
          ul. Chorzelska 21-3-113 Janowo
          tel. 89 626 40 10,
          zespolszkolwjanowie@gmail.com

Znalezione obrazy dla zapytania działaj lokalnie Znalezione obrazy dla zapytania działaj lokalnie