• NASZA SZKOŁA BIERZE UDZIAŁ W PROJEKCIE

   WIĘCEJ INFORMACJI O PROJEKCIE NA STRONIE

   snm.instytutbs.eu 

    • Aktualności

       • Dzień Babci i Dziadka

       • 18.01.2019
       • DZIEŃ BABCI

        18 stycznia 2019 roku w naszym przedszkolu zorganizowane zostały uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka. W tych dniach dzieci zaprosiły do przedszkola swoje kochane babcie i dziadków. Dzieci przygotowały dla nich specjalny program artystyczny, recytowały wiersze, śpiewały piosenki i tańczyły. Niejednej babci i dziadkowi, łezka kręciła się w oku. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków ukazały nam, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami. Po występach zaproszeni goście zostali zaproszeni na kawę i herbatę oraz słodki poczęstunek. A na koniec tego wyjątkowego dnia dzieci wręczyły swoim ukochanym babciom i dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki i laurki. Dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu tej uroczystości.

       • Czytaj więcej
       • Choinka noworoczna

       • 18.01.2019
       • CHOINKA SZKOLNA

        18 stycznia w Szkole Podstawowej w Janowie odbyła się impreza choinkowa. Jest ona jedynym z najbardziej oczekiwanych i przyjemnych wydarzeń dla dzieci młodzieży i społeczności lokalnej.

        Przedszkolaki dzieci ze starszej grupy (sześciolatki) przygotowały na ten dzień „Jasełka”. Sześciolatki zaprezentowały układ taneczny do piosenki Jingle Bells i zaśpiewały piosenkę „Zima, Zima” natomiast uczniowie klasy III przedstawiły w formie wierszy i piosenek tradycje bożonarodzeniowe i wykonały dwa układy taneczne do piosenek "Merry Christams Everyone" i "Last Christmas"
        Najbardziej oczekiwanym momentem było oczywiście przybycie Świętego Mikołaja z workiem pełnym prezentów. Czas zabawy minął szybko w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, która w tym dniu przypominała o wspaniałym świąteczno – karnawałowym nastroju.
        Wspólna praca rodziców, dzieci i nauczycieli spraw

       • Czytaj więcej
       • Bezpieczne ferie

       • 17.01.2019
       • Ferie to czas beztroskich zabaw na śniegu, szaleństw na sankach oraz jazdy na lodowisku. W trosce o bezpieczeństwo naszych przedszkolaków oraz wszystkich uczniów szkoły, w dniu 15 stycznia przybył do nas zaproszony gość z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy asp. Marcin Łątkowski. Uczniowie usłyszeli przestrogi mające na celu uświadomienie zagrożenia wynikające z zabaw w miejscach niedozwolonych, ponadto Pan aspirant przypomniał o przykrych skutkach wchodzenia na kruchy lód, zjeżdżania na sankach w pobliżu jezdni oraz zaapelował do rodziców by szczególnie w tym feryjnym okresie pilnowali swoje dzieci oraz monitorowali ich miejsca zabaw. Poza wizytą Pana aspiranta dzieci obejrzały prezentację multimedialną i wykonały prace plastyczne o tematyce „Bezpieczne ferie 2019” .

       • Powitanie Zimy

       • 02.01.2019
       • WITAJ PANI ZIMO, Z KRAJU DALEKIEGO….

        ,,W naszej szkole już od rana mnóstwo śmiechu i radości bo w swych śnieżnobiałych saniach Pani Zima wnet zagości…”

        Dwudziestego grudnia uczniowie klas 1-3 oraz grupa ,,0” powitali zimę. Dobrze , że w tym roku krajobraz urzekał nas swoim ZIMOWYM pięknem, a wirujące w powietrzu płatki śniegu i otulona białym puchem przyroda nadała światu wyjątkowego uroku. W rolę Pani Zimy wcieliła się wychowawczyni klasy II pani Małgorzata Zembrzuska .

       • Czytaj więcej
  • O nas

   Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanymi poniżej informacjami ze szkoły!
    • Szkoła Podstawowa im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego w Janowie

    • Szkoła w Janowie została zbudowana w 1938 roku przy udziale lokalnego społeczeństwa i Jednostki Wojskowej w Modlinie.
     Pierwotna jej nazwa brzmiała: Publiczna Szkoła Powszechna trzeciego stopnia im. Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego, a jej kierownikiem został Henryk Burdyński.
     Podczas okupacji niemieckiej, od września 1939 r. do stycznia 1945 r. w budynku szkoły kwaterowało wojsko niemieckie i mieściła się w nim Podoficerska Szkoła Piechoty. W tym czasie prawie całkowicie zniszczone zostały meble, wyposażenie oraz biblioteka.
     Po wyzwoleniu Janowa spod okupacji niemieckiej (18-I-1945 r.), pomimo licznych trudności, szkoła niezwłocznie rozpoczyna swoją działalność (luty 1945r.). Kierownictwo nad placówką sprawuje w tych latach Piotr Dylewski. Stopniowo remontowano budynek szkolny i na nowo kompletowano jego wyposażenie.
           Od momentu wznowienia swej pracy, Publiczna Szkoła w Janowie, prowadzi akcję dożywiania dzieci i włącza się w akcję likwidowania analfabetyzmu. W latach 1946 – 1949 prowadzone były tu Kursy Oświaty dla Dorosłych, a w roku szkolnym 1948/1950 istniał kurs dla analfabetów i Zespół Dobrego Czytania. Od 1949 r. funkcjonuje nowa nazwa: Szkoła Ogólnokształcąca Stopnia Podstawowego. Funkcję kierownika obejmuje Adam Dec. W latach 1950 – 1951 w murach naszej placówki działa także Szkoła Podstawowa dla Pracujących, zaś od roku 1961 do 1962 - Szkoła Przysposobienia Rolniczego. Od 1960 r. do 1978 r. szkołą kieruje Włodzimierz Pasymowski. 15 grudnia 1984r. patronem szkoły zostaje ustanowiony Władysław Broniewski..
     Od 16-XI-1978 r. dyrektorem Szkoły Podstawowej w Janowie był mgr Krzysztof Komorowski. W latach 1980-1983 szkoła zostaje rozbudowana, w wyniku czego przybywa sala gimnastyczna i trzy izby lekcyjne. Od 1997 r. nasza szkoła należy do grona szkół promujących zdrowie, a 7 października 2003 r. oficjalnie otrzymała certyfikat „Szkoły Promującej Zdrowie”. Do swego pierwotnego imienia placówka powróciła 1 czerwca 1991 r., kiedy to przywrócono jej imię Marszałka Polski Józefa Piłsudskiego. Po reformie oświaty w 1999 r. w budynku szkoły powstaje Gimnazjum, co w połączeniu ze Szkołą Podstawową tworzy Zespół Szkół. Fakt ten spowodował konieczność dalszej rozbudowy i remontu , które miały miejsce w 2002 roku i których efektem jest powiększenie gmachu szkolnego o nowe pracownie (w tym dwie informatyczne) i zmodernizowanie sali gimnastycznej.
             W 2006 r. Dyrektorką szkoły wyłonioną w drodze konkursu zostaje mgr Grażyna Obrębska. W ciągu niecałych dwóch lat piastowania urzędu, przeprowadziła gruntowny remont klas i innych pomieszczeń szkolnych.
     Obecnie szkoła liczy sobie 180 uczniów, 15 członków kadry pedagogicznej, 6 pracowników administracji i obsługi.
     Tradycje szkoły sięgają czasów przedwojennych i są pielęgnowane poprzez różnego rodzaju uroczystości, które podkreślają jej związki z przeszłością i z lokalnym społeczeństwem.